Як обрати настільну лампу для школяра? 15.04.2021 – Posted in: Uncategorized – Tags: , ,

У середньому школярі проводять близько чотирьох годин на день за своїм робочим столом. Найчастіше це відбувається у другій половині дня, коли кімната потребує додаткового освітлення. Особливо це актуально восени та взимку, коли темніє швидко, а сонця мало. Основного освітлення в таких випадках не достатньо. На допомогу прийдуть настільні лампи. Як правильно вибрати настільну лампу для школяра та які критерії враховувати при виборі з’ясуємо далі.

Критерії при виборі лампи

Перш за все, слід звернути увагу на матеріали. Дітям необхідні лампи з високоякісних та міцних матеріалів. Найкраще обирати лампу з металевим корпусом, або ж з міцного товстого пластику, щоб уникнути пошкоджень при експлуатації.

Другим критерієм є потужність. Варто пам’ятати, що школяр буде працювати при цьому освітленні, тож краще вибрати «дорослу» потужну лампу, яка добре освітить робоче місце дитини, таким чином можна подбати і про зір, і про поставу учня.

Третє – це тип джерела світла. Сучасні лампи можуть мати вбудоване джерело освітлення (світлодіодні модулі), а також змінні, у які можна вкручувати традиційні лампи розжарювання. Другий варіант – більш бюджетний, однак такі лампи не мають додаткових функцій таких, як: плавне сенсорне управління яскравістю і колірною температурою, акумулятор для автономної роботи і т. п. А після покупки батькам доведеться витрачати час на вибір лампи, яка має відповідну яскравість і відтінок променів.

Як визначити чи освітлення безпечне?

Головне, щоб світильник був безпечним. Лампи розжарювання хоч і бюджетні, однак вони нагріваються і можуть обпекти дитину, а також б’ються на гострі частинки при необережному поводженні.

Вдалим вибором буде LED-освітлення. Це може бути лампа з вбудованим чи змінним модулем. Серед переваг LED- ламп є те, що вони не пульсують, рівномірно освітлюють поверхню, довговічні та правильно передають відтінки.

Ватро також звернути увагу на плафон. Він повинен бути широким і запобігати потраплянню світлових променів в очі дитини. Інтенсивність освітлення має бути від 270 до 580 люмен. Інакше очі швидко будуть втомлюватися.

Серед додаткових функцій варто звернути увагу на наявність регулювання яскравості та колірної температури освітлення, а також на те, що ніжка має бути високою, стійкою та гнучкою, щоб можна було легко відрегулювати положення лампи.